Inspekční orgán

Kvalifikace postupů svařování WPQR je základní dokument prokazující zvládnutí svařovacích procesu ve výrobních firmách. Náš akreditovaný Inspekční orgán vám tyto dokumenty vystaví v profesionální kvalitě a uspokojí potřeby náročných zákazníků. Naši inspektoři jsou špičkovými odborníky v oblasti svařování, výroby kolejových vozidel a jejich dílů i výroby ocelových konstrukcí.

Proč vystavení WPQR od Inspekčního orgánu SVV Praha s.r.o.?

Profesionálně vystavené WPQR naším Inspekčním orgánem jsou uznávány všemi zákazníky. Dlouholeté zkušenosti s inspekcemi a ověřování našich dokumentů při zákaznických auditech jsou zárukou přehlednosti a spolehlivosti protokolů, včetně přidané hodnoty provádění vizuální a kapilární zkoušky přímo v místě svařování.

 

Předmět činnosti inspekčního orgánu

Předmětem činnosti IO SVV Praha je provádění inspekce v oblasti svařování a pájení kovových materiálů se zaměřením na stanovení a kvalifikaci postupů svařování kovových materiálů dle ČSN EN ISO.

 

Objednávka postupu svařování a pájení WPQR (BPAR)

Před zasláním objednávky je nutné dobře zvolit základní parametry kvalifikovaného postupu. Stanovit vhodné  pWPS s potřebnými parametry pro získání co vhodného rozsahu kvalifikace je  jeden z nejdůležitějších kroků získání WPQR. V případě kvalifikace více postupů může optimalizace rozsahů výrazně snížit finanční náklady. Věnujte prosím důslednost při vyplnění naší objednávky a zaslání požadovaných pWPS. Objednávka je ke stažení je na tomto odkaze!

 

Způsoby kvalifikace postupu svařování

Způsoby kvalifikace postupu svařování Termíny a definice: Výrobce   –   osoba nebo organizace odpovědná za svářečskou výrobu Zkušební orgán   –   ve smyslu normy ČSN EN ISO 15607 je osoba, která byla.

 

Podmínky a zásady inspekce

Podmínky a zásady inspekce: IO SVV Praha jako akreditovaný inspekční orgán vykonává inspekci v oblasti svařování kovových materiálů pouze v oblastech, pro které je akreditován.

 

Formulář pWPS a WPS, pBPS

Formulář p. WPS a WPS můžete stáhnout zde. Formulář p.BPS můžete stáhnout  pBPSvzor.doc.

 

Osvědčení o akreditaci ČIA

Osvědčení o akreditaci ČIA.

 

Způsobilost dle EN ISO/IEC 17043

Způsobilost dle EN ISO/IEC 17043 „Posuzování shody – Všeobecné požadavky na zkoušení způsobilosti“.  metoda VT osvědčení  VTcj.pdf  (v českém jazyce)        VTaj.pdf  (v anglickém jazyce) metoda.

 

Prohlášení o nestrannosti

Prohlášení o nestrannosti

 

Kontakty

Ing. David Hrstka, Ph.D., IWE
vedoucí inspekčního orgánu
Tel.: 241 471 076
Mobil: +420 604 231 618
E-mail: hrstka@svv.cz

Ing. František ZakharIWE
Tel.: +420 241 471 076
Mobil: +420 739 513 360
E-mail: zakhar@svv.cz