O nás

Společnost SVV Praha, s.r.o. byla založena dne 28. 08. 1992.

Kromě privatizace Svářečské školy v Krči docházelo postupně k rozvíjení dalších činností v oblasti spojování materiálů, výuky personálu, inspekční a certifikační činnosti.

K výuce a zkouškám svářečů a vzdělávání vyššího svářečského personálu byly od kolegů z SLV Hannover (spoluzakladatele společnosti) postupně přebírány další činnosti především v oblasti certifikací podle DIN 18800-7 a o pár let později také pro oblast železničního průmyslu podle normy DIN 6700.

Souběžně s aktivitami v systému norem DIN ve spolupráci s SLV Hannover a později s celou skupinou GSI byly získávány také národní akreditace pro certifikační činnost i autorizace pro výuku personálu v systému vzdělávání EWF/IIW.

 

V roce 1999 došlo k založení společnosti GSI mbH, která v květnu 2024 oslavila 25 let od svého založení. Do ní byla začleněna většina SLV. SVV Praha, s.r.o. se stala členem GSI Group.

Společnost SVV Praha, s.r.o. se vedle oblasti svařování postupně začala věnovat i oblasti lepení a v současné době působí především v železničním a automobilovém průmyslu.

Kromě dvou pracovišť pro oblast svařování v Praze:

  • Praktické vzdělávání, certifikace, inspekce a zkoušky v Praze Krči
  • Teoretické vzdělávání, semináře, konference a školení firem na míru -Praha Michle

Byla postupně vybudována také pracoviště pro oblast lepení:

  • Moravany – Centru lepení Brno

Komárom – pobočka CLB v Maďarsku